Botoks to oczyszczona toksyna botulinowa typ A, którą ostrzykuje się zmarszczki mimiczne. Działa na zasadzie czasowego ok 6-8 miesięcy blokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego ,powodując rozluźnienie poszczególnych mięśni twarzy.

Toksyna botulinowa zalecana jest do korekcji zmarszczek mimicznych twarzy tj. kurze łapki, zmarszczki palacza, zmarszczki na czole, bruzdy między brwiami, tzw. ,,lwia zmarszczka”.

Preparat podaje się śródskórnie cienką igłą. Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający Emla.
W zależności od wieku, stanu skóry i okolic podania preparatu pożądany efekt uzyskuje się w ciągu trzech do dziesięciu dni po zabiegu.

Zabieg wykonuje lekarz.

Co to jest botoks i jak działa?
Botoks jest lekiem wydawanym na receptę, podawanym wyłącznie przez lekarza. Działa ona na zasadzie czasowego blokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego powodując rozluźnienie poszczególnych mięśni

Jak wyglada zabieg?
Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający. Lekarz podaje cienką igłą niewielką ilość leku w miejsca wymagające rozluźniania.

Jakie są wskazania do zabiegu?
– Zmarszczki pomiędzy brwiami „lwia zmarszczka”
– Zmarszczki wokół oczu „kurze łapki”
– Zmarszczki poprzeczne na czole
– Bruksizm – zgrzytanie zębami w nocy
– Nadpotliwość

Czy zabieg jest bezpieczny?
Lek działa miejscowo i nie wchłania się do organizmu. W związku z techniką podania cieniutką igłą, po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które znikają 72 h po zabiegu.

Jak długo utrzymuję się efekty?
Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy