Depilacja laserowa IPL jest obecnie najdoskonalszą metodą usuwania zbędnego owłosienia, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii zabieg jest krótki i bezbolesny. Polega na trwałym zniszczeniu mieszków włosowych, co powoduje niezdolność do ponownego wytworzenia włosów. Dla osiągnięcia najlepszych efektów potrzebnych jest kilka zabiegów w odstępach 4-8 tygodniowych. Po każdym z nich ilość i objętość włosów ulega zmniejszeniu, a ich wzrost jest znacznie wolniejszy. Laser IPL skutecznie usuwa włosy ciemne oraz bardzo ciemne.

Zabieg trwałej depilacji owłosienia jest zabiegiem seryjnym, ponieważ włos można zniszczyć jedynie podczas stadium jego wzrostu (anagen), a nie wszystkie włosy na ciele człowieka rosną równocześnie. Tylko w fazie anagenu między trzonem włosa a mieszkiem włosowym występuje ścisłe połączenie. Energia lasera pochłaniana przez trzon włosa jest przewodzona do macierzy mieszka włosowego skutecznie go niszcząc.

Niektóre włosy w momencie wykonywania zabiegu pozostają w stadium katagenu (czas spoczynku, włos przestaje rosnąć) lub w stadium telogenu (okres wypadnięcia włosa). W drugiej i trzeciej fazie cyklu połączenie już nie jest ścisłe, więc nie można zniszczyć włosa.

Dlatego na około trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej proponujemy wykonanie depilacji woskiem, dzięki temu większość włosów będzie w fazie wzrostu i usunięcie ich będzie możliwe już za pierwszym razem.