Kwas hialuronowy jest podstawowym i naturalnym składnikiem występującym w skórze , dzięki któremu skóra jest jędrna i odpowiednio nawilżona. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, co powoduje wysuszenie i wiotczenie skóry, która traci jędrność, sprężystość oraz objętość.

Preparaty do wypełniania zmarszczek zawierają kwas hialuronowy mają postać elastycznego żelu, który wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły. Przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający Emla.

Kwasem hialuronowym możemy:-wygładzić zmarszczki, bruzdy, -poprawić kontur twarzy -,poprawić poziom nawilżenia i jędrność skóry,-wymodelować usta
Efekt utrzymuje się ok roku.

Zabieg wykonuje lekarz.

Co to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w skórze substancja, odpowiedzialna za jej prawidłową jędrność, napięcie i nawilżenie. Jej podstawowym zadaniem w organizmie jest wiązanie wody i właściwe nawilżenie skóry. W miarę upływu lat i starzenia się organizmu zawartość kwasu hialuronowego spada. W wyniku jego niedoboru następuje degeneracja tkanek, co skutkuje pojawianiem się bruzd i zmarszczek oraz utratą objętości

Jakie są wskazania do zabiegu?
– bruzdy nosowo-wargowe;
– bruzdy marionetki pod ustami
– zmarszczki kodu kreskowego nad górną wargą
– zapadnięcie skroni i policzków
– wąskie usta
– zanik czerwieni wargowej
– dolina łez
– zatarcie konturu żuchwy
– zmarszczki szyi
– zmarszczki dekoltu
– utrata objętości i sprężystości skóry dłoni.

Czy zabieg jest bolesny?
Przed zabiegiem na skórę pacjentka nakładany jest krem znieczulający.

Jak wykonuje się iniekcje kwasu hialuronowego?
Po oczyszczeniu wybranego miejsca środkiem przeciwbakteryjnym, niewielkie ilości kwasu hialuronowego są wstrzykiwane do powierzchniowych lub głębokich warstw skóry. Po iniekcji kwasu hialuronowego lekarz masuje obszar objęty zabiegiem, aby rozprowadzić podany wypełniacz.
Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut

Jak długo utrzymują się efekty?
Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 8-12 miesięcy, ale mogą w tym przypadku wystąpić indywidualne różnice w jego utrzymywaniu, które zależne są od:
– miejsca podania;
– trybu życia;
– palenia papierosów
– opalania się

Objawy niepożądane po zabiegu?
Może pojawić się nieznaczny obrzęk i zaczerwienienie w miejscu iniekcji, pojedyncze siniaki ustępujące w ciągu kilku dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć.