Hasłem Neodermy jest “Powrót do natury”. Po długoletnich badaniach naukowych, które zrewolucjonizowały dermatologie powstała udoskonalona terapia ziołowa – Neoderma Biopeeling. Neoderma Biopeeling zawiera specjalnie wybrane, bardzo czyste zioła, wodorosty, mięte pieprzową, nagietek, melisę, które poprawiają krążenie krwi, rewitalizując skórę, działają przeciwzapalnie. Dzięki tym właściwościom likwidują: trądzik, blizny potrądzikowe, trądzik różowaty, tłustość skóry, rozszerzone pory, przebarwienia, piegi, delikatne zmarszczki i bruzdy oraz matową, szorstką skórę. Neoderma Biopeeling posiada podwójne działanie mechaniczne i biologiczne zapewniające 100 – procentowy efekt, który jest widoczny po pierwszym zabiegu. Jest terapia dla największych problemów skórnych, z którymi najczęściej stykają się kosmetyczki. Troska o skórę, zwłaszcza twarzy i szyi, szczególnie w kontekście jej pojędrnienia, odświeżania, regenerowania i odmładzania dotyczy każdej z nas. Istota tego zabiegu polega na “odśrodkowej “regeneracji skóry, jej złuszczeniu zależnym od techniki zastosowania samych ziół. Zabieg nie jest bolesny, klient nie jest zmuszony do przebywania na czas kuracji w domu i już po tygodniu, po jednorazowej aplikacji w celach zapobiegawczych i leczniczych może skorzystać z solarium lub słońca.

Badania nad samym zabiegiem trwały od 1978 roku i dowiodły, iż nie wykazuje on żadnych objawów ubocznych, jest całkowicie bezpieczny, a zarazem efektywnie działający, wskazany o każdej porze roku. Zioła i preparaty są hypoalergiczne i posiadają atest P.I.H. w Warszawie. Włókna ziół w kontakcie ze skóra staja się intensywnie aktywne i zaczynają penetracje w skórze. Polepszają krążenie krwi w miejscu zabiegu. Przyspieszone krążenie krwi w skórze zwykle następuje po 12-24 godzinach. W zależności od typu skóry, powoduje, że mikroskopowe włókienka ziół penetrują głęboko skore, wzmacniając jej właściwości obronne. Przyspieszają metabolizm i tworzenie nowych komórek. Dzięki temu w ciągu kilku dni możemy stworzyć nowa warstwę keratynowa uwolniona od plam, blizn, krost, piegów, małych zmarszczek i przebarwień. Włókna ziół wpływają też na gruczoły łojowe zmniejszające wydzielanie łoju, co ma ogromne znaczenie w przypadku trądziku cery tłustej.

Mieszanka ziołowa wcierana w skórę i powodująca jej regenerację to phytoplankton z dodatkiem różnych ziół chińskich. Uzupełniają zestaw liposomowe produkty na bazie żeli i mikro emulsji z dodatkiem witamin A, C i E. Warto dodać, że witaminy C i E działają jako silny utleniacz, blokują rakotwórcze i postarzające działanie wolnych rodników. Głównym jednak składnikiem preparatów dr Charlesa – twórcy terapii jest “blue blood” czyli “błękitna krew” będąca surowcem krwiozastępczym czyli imitacja najwyższej jakości krwi.
Działa ona nawilżająco i przeciwzapalnie, przyspiesza procesy metabolizmu i powoduje szybka odnowę komórek, przyspiesza fizjologiczne złuszczanie. Terapia uzupełniana jest preparatami z imitacja “błękitnej krwi” stosowanymi zaraz po zabiegu oraz w domu przez samego klienta. Peeling jest zabiegiem odpowiednim dla każdej skóry o każdej porze roku, nawet tej najwrażliwszej – jego przebieg i rezultat, w tym stopień złuszczenia zależą od techniki i wprawnej reki przeszkolonej kosmetyczki. Zaobserwowano, że po zastosowaniu terapii ziołowej głębokiego złuszczenia skóry pacjentów z opryszczka wargowa i nosowa znacznie się poprawiła, a występowanie i nasilenie znacznie się zmniejszyło. Jeśli klient ma opryszczkę w czasie wykonywania peelingu należy zachować specjalna ostrożność i unikać bezpośredniego kontaktu, aby nie spowodować jej uszkodzenia. Zabieg Neoderma Biopeeling jest prosty i łatwy do wykonania. Częstotliwość jego wykonywania zależy od rodzaju skóry i jej reakcji na działanie ziół. Najczęściej stosuje się 3 zabiegi w ciągu 10 dni, zapobiegawczo stosujemy jeden raz w miesiącu.